Kalėdos – džiaugsmas ar stresas?

No Comments

„Kitais metais Kalėdoms pradėsiu ruoštis iš anksto“pažįstamas pažadas, tiesa? Bet ateina šventės ir kartu su dekoracijomis mus vėl pasitinka begalinis lėkimas, bėgimas. Apmaudu, kad milijonai reikalų ir stresas užgožia tikrąją šventės prasmę. Šiemet pasistenkite pasimėgauti Kalėdų laukimu ir neleiskite, kad Jus užvaldytų masinė psichozė. Juk kalėdos – tai ramybės, džiaugsmo ir susikaupimo laikas.

Didžiausia dovana – sveikata?

Prieš šventinį laikotarpį labiausiai koncentruojamės į dovanas, norime vienas kitą nudžiuginti. Tačiau sėdėdami prie šventinio stalo, vieni kitiems linkime svarbiausio – sveikatos. Jokios dovanos, jokie daiktai nebus vertingesni už artimų žmonių laimę ir puikią savijautą. Pastebima, kad vis populiariau tampa dovanoti su sveikata susijusias dovanas. Šaunu, kad žmonės sąmoningėja ir atsigręžia į tai, kas iš tiesų yra svarbu, bet šioje vietoje būkite budrūs.

Daugelis daro klaidą pirkdami atsitiktinius vitaminus savo nuožiūra – tai nėra tikslinga. Kiekvienas žmogus yra individualus ir kiekvienam gali trūkti skirtingų vitaminų. Poreikis priklauso nuo gyvenimo būdo, įpročių, mitybos ir galybės kitų aplinkybių. Gydytojai įspėja, kad pavojingas yra ne tik vitaminų stygius, bet ir jų perteklius. Kokiais konkrečiais mikroelementais vertėtų papildyti savo organizmą, reikėtų konsultuotis su šeimos gydytoju ir atlikti rekomenduojamus tyrimus. Taigi, neskubėkite su tokiomis dovanomis kaip vitaminai, prieš tai neįsitikinę, ko iš tiesų reikėtų Jūsų artimam žmogui.

Kalėdos kitaip

Tegu šios kalėdos būna kitokios. Žvelkime į šį džiugų laikotarpį kaip į naują etapą, o ne į stresą keliančių emocijų karuselę. Kartais bėgiojimas iš vienos vietos į kitą ir perspaustas galvojimas gali kaip reikiant išvarginti ar net pakenkti sveikatai. Kad taip nenutiktų, pasistenkime sutelkti dėmesį ne į kalnus dovanų, o į savo emocijas ir savijautą. Kviečiame kokybiškai pasirūpinti savo sveikata bei paskatinti tai padaryti artimuosius.  Laikas sau bus didžiausia dovana kiekvienam iš Jūsų.

Norėdami sustiprinti savo emocinę bei fizinę būklę, neužmirškite sveikatos klausimais pasikonsultuoti su šeimos gydytoju, kad visi Jūsų atliekami veiksmai būtų tikslingi ir greičiau pasiektumėte norimus rezultatus. Nebūtina laukti naujų metų, kad galėtumėte pradėti naują etapą. Žingsnį link pokyčių ženkite jau nuo šios akimirkos ir naujus metus pasitiksite žvalūs, kupini jėgų būsimiems tikslams ir pasiruošę jaudinantiems potyriams.