Savigyda: naudinga ar pavojinga?

No Comments

Su peršalimu, kosuliu, sloga ir kitais panašaus pobūdžio sveikatos negalavimais karts nuo karto neišvengiamai susiduria kiekvienas. Vieni čiumpa ligą už pakarpos ir iškart bėga konsultuotis su gydytoju, kiti simptomus įveikti bando namų sąlygomis pasitelkdami liaudies palikimą.  O kaip tokioje situacijoje elgtis pataria medicinos specialistai?

Savigyda ar profesionalo nuomonė?

Pašilaičių šeimos medicinos centro gydytoja Eglė Galgauskienė į šį klausimą atsako labai paprastai: pajutus pirmuosius negalavimo simptomus nėra reikalo iš karto bėgti konsultuotis su gydytoju. Specialistė pataria likti namuose ir išbandyti paprastus savigydos metodus, tačiau tai daryti reikėtų labai atsakingai. Jei simptomai paūmėja ar tęsiasi ilgiau nei keletą dienų – tokiu atveju rekomenduojama kreiptis į šeimos gydytoją.

Vitaminas C – mitas?

Negalavimo simptomus pajutę žmonės neretai griebiasi įvairių vitamino C papildų, vildamiesi, jog vitaminai padės ligą įveikti greičiau. Šeimos gydytoja Eglė Galgasukienė pabrėžia, jog per didelis vitamino C kiekis gali netgi trukdyti kovoti su negalavimo simptomais. „Vitaminas C peršalimo atveju tinka, jis sužadina imuninę sistemą, tačiau vitamino C preparatai neturėtų virsti saldainiukais“ – sako gydytoja. Optimali dienos dozė – iki 2000 mg.

Legendinis česnakas

Kitas klasikinis ginklas, kovojant su ligos simptomais – česnakas. E. Galgauskienė ragina nepamiršti, jog česnakas pasižymi ne tik gydomosiomis savybėmis, tačiau jis taip pat turi erzinančių bei organizmą dirginančių savybių. Tad česnaką vartoti taip pat derėtų atsakingai ir saikingai – ne daugiau nei tris skilteles per dieną.

Taigi, savigydos metodų esti visa gausybė, tačiau juos taikyti reikėtų be galo atsakingai. Visus išgirstus patarimus vertinkite kritiškai, o jei simptomai visgi neramina – Pašilaičių šeimos medicinos centre Jūsų visada laukia šeimos gydytoja Eglė Galgauskienė.