5 būdai sustiprinti imunitetą

No Comments

Ilgą laiką mėgavomės saulute, tačiau solidžiai pliusinę temperatūrą jau pakeitė drėgni, vėsūs ir vėjuoti orai.  Atvėsę orai primena apie imuniteto stiprinimą. Apsaugokite savo organizmą nuo virusų ir infekcijų. Pateikiame 5 paprastus, bet efektyvius būdus kaip stiprinti imunitetą:

 

  • Sportas. Imuniteto stiprinimas neapsiriboja visaverčiu maistu ar vitaminais. Norėdami būti atsparesni ligoms, reguliariai sportuokite. Sportas nebūtinai turi būti intensyvus, tačiau pasistenkite nuolat judėti. Pabandykite atrasti širdžiai mielą sporto šaką: galbūt tai plaukimas, o gal norėtumėte laisvalaikį praleisti šokių salėje ar žaisdami tenisą?
  • Alavijai. Ar žinojote, kad alavijai yra laikomi natūraliu antibiotiku? Juose gausu aminorūgščių, angliavandenių, eterinių aliejų, vitaminų bei mineralų.
  • Labiausiai imuninę sistemą stiprina E, A, C vitaminai bei cinkas. Jei stinga šių antioksidantų, organizmo atsparumas silpsta.
  • Bičių produktai. Bičių produktuose gausu aminorūgščių, mineralų, vitaminų, infekcijas ir virusus naikinančių medžiagų. Taigi, neužmirškite pasimėgauti medumi, bičių duonele ar žiedadulkėmis.
  • Grūdinimasis. Nepaslaptis, kad užsigrūdinę žmonės serga kur kas rečiau. Galbūt lįsti į eketę drįsta ne kiekvienas, tačiau grūdintis galima ir ne tokiais radikaliais būdais – tai kontrastinis dušas, buvimas gryname ore.

 

Nelaukite kol pradės pulti virusai – pradėkite rūpintis savo sveikata jau šiandien!