Erkinis encefalitas: kodėl ši liga tokia pavojinga?

No Comments

Remiantis statistiniais duomenimis, Lietuva yra viena iš pirmaujančių šalių Europos Sąjungoje pagal erkinio encefalito užsikrėtimų skaičių. Nors dažniausiai manoma, kad šiuos parazitus galima pasigauti tik vasaros metu būnant miškuose ar parkuose, surinkta informacija rodo, kad tai gali nutikti ir kitais metų laikais, todėl svarbu būti atsargiems ir imtis priemonių. Pats geriausias ir pripažintas medicinoje būdas yra vakcinacija, kuri apsaugo nuo tolimesnių sveikatos problemų.

Erkinis encefalitas – tai to paties viruso sukelta infekcinė liga, pažeidžianti galvos smegenų sluoksnius ir periferinę nervų sistemą. Šis sveikatos sutrikimas dažniausiai būna dviejų fazių: pirmiausiai pasireiškia karščiavimas, bendras silpnumas, galvos, kaulų ir raumenų skausmai, kurie vidutiniškai trunka 5 dienas. Taip pat virusas, plisdamas į kaulų čiulpus, slopina jų funkciją ir padidina kepenų fermentų aktyvumą kraujyje.

Pastebima, kad pacientai pradeda jausti pagerėjimą, trunkantį 33 dienas, tačiau vėliau jaučiami centrinės nervų sistemos simptomai ir uždegiminiai pakitimai smegenų skystyje. Pasireiškia ne tik prieš tai minėti ženklai, bet ir pykinimas, vėmimas, sprando raumenų sustingimas, meningito požymiai. Taip pat gali atsirasti sąmonės, pusiausvyros ir koordinacijos sutrikimai, galvos, nugaros smegenų ir nervų bei jų šaknelių pažeidimai.

Nustačius, kad pacientas serga erkiniu encefalitu, dažniausiai skiriami vaistai gydyti traukulius, smegenų patinimą ir spaudimą, taip pat prijungiamas dirbtinio kvėpavimo aparatas, pritrūkus deguonies. Deja, bet visiškai šios ligos panaikinti nėra įmanoma, todėl nuo to galime apsisaugoti tik iš anksto pasiskiepiję. Tokiu būdu galėsite ramiai leisti laiką gamtoje ir nesibaiminti, kad į Jūsų kūną įsisiurbs erkė.

Norite mėgautis visais vasaros teikiamais malonumais ir laiką tarp miškų bei pievų leisti laisvai? „Pašilaičių šeimos medicinos centre“ dirbanti komanda pasiruošusi Jums padėti – mūsų klinikoje dirba profesionalūs ir patyrę specialistai, siekiantys užtikrinti pilnavertę pacientų sveikatą. Nedelskite ir jau dabar registruokitės skiepui nuo erkių ir atostogaukite ramiai!


TAPTI PACIENTU