Imuniteto stiprinimo sezonas prasideda!

No Comments

Įsibėgėjant rudeniui, saulės spinduliai mus lepina vis rečiau. Šilti orai baigėsi, tačiau gera savijauta – nebūtinai. Kokios rizikos gresia ir kaip pasirūpinti savo imunitetu šaltuoju sezonu?

Apsauga dar nesusirgus

Rudenį gresiančių susirgimų spektras platus: nuo eilinio peršalimo iki gripo komplikacijų. Papildomo nerimo kelia ir šį sezoną mūsų tykantis Covid-19. Šiuo laikotarpiu taip nelaukiami susirgimai įsisuka į dažnus namus. Ar šaltasis sezonas įmanomas be slogos, perštinčios gerklės ir kitų nemalonių pojūčių? Tikrai taip! Raktas į puikią savijautą nepriklausomai nuo oro už lango – imuniteto stiprinimas.

Pašilaičių šeimos medicinos centro (PŠMC) specialistai pastebi: dauguma pacientų savo sveikata susirūpinę jau pajutę negalavimą. Tokiu atveju, peršalimo išvengti jau nepavyksta. Savo sveikatą stiprinti verta visus metus.

Kaip tai padaryti rudenį? Tikime, kad gerai jaustis padės šie 5 patarimai:

  • Mankšta. Subjurus orams, daugiau laiko imame leisti namuose, iki kito sezono atsisveikiname su dviračiais, riedučiais ar paspirtukais. Vis dėlto, fizinio aktyvumo vengimas rudenį tikrai nėra teisinga taktika. PŠMC gydytojai rekomenduoja reguliariai mankštintis: tai tikrai padės stiprinti Jūsų imunitetą!
  • Kuo mažiau įtampos. Visos ligos nuo streso; ar Jums girdėtas šis posakis? Tai tikra tiesa. Psichologinė būsena tiesiogiai veikia fizinę būklę. Nuolatinė įtampa silpnina imunitetą ir daug greičiau prišaukia ligas, todėl darbo rūpesčių pasistenkite neparsinešti į namus!
  • Kokybiškas maistas. Naudingų medžiagų ir vitaminų prisotintas maistas yra teigiamas užtaisas Jūsų imunitetui! Tam puikiai tinka sezoninės daržovės, uogos, vaisiai: burokėliai, kopūstai, brokoliai, morkos, cukinijos, kriaušės, svarainiai, spanguolės ir t.t. Medikai rekomenduoja vengti ilgai aliejuje keptų ar gruzdintų patiekalų, verčiau rinktis sriubas, troškinius, apkepus.
  • Vitaminas D. Saulėtiems orams užleidžiant vietą darganoms, išauga vitamino D poreikis. Trūkstant šio elemento, mažėja organizmo atsparumas įvairioms virusinėms infekcijoms, todėl rudenį rekomenduojama pasirūpinti vitamino D papildais.
  • Poilsis. Vienas svarbiausių geros savijautos veiksnių – miegas. Jis padeda palaikyti imuniteto pusiausvyrą, geras organizmo funkcijas. Čia svarbus ir kiekis, ir kokybė. Geras miegas turėtų būti reguliarus, suaugusiesiems patariama išsimiegoti mažiausiai 7 valandas per parą.

Deja, naminių priemonių geram imunitetui kartais neužtenka. Pajutę peršalimo ar kitų negalavimų simptomus, registruokitės nuotolinei konsultacijai pas PŠMC šeimos gydytojus. Pasirūpinsime, kad net ir rudens sezonu būtumėte sveiki!


SUSISIEKTI