Kada reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją?

No Comments

Sveikata – mūsų pats didžiausias turtas, todėl turime ja rūpintis ne tik būdami fiziškai aktyvūs bei maitindamiesi sveikai, bet ir užtikrindami profilaktinius vizitus pas šeimos gydytoją. Toks prevencijos būdas padeda nuolatos sekti savo savijautą, žinoti apie esamas ligas ir sutrikimus, tiksliai žinoti, kaip juos gydyti, neužsiimti savigyda. 

Šeimos gydytojas – kas tai?

Šeimos gydytojas – tai medicinos specialistas, į kurį kreipiamės pirmiausiai, pradėję jausti įvairius negalavimus ar sveikatos sutrikimus. Įvardijus esamus simptomus, gydytojas gali tiksliai nustatyti problemą, paskirti gydymą bei duoti naudingų patarimų, kaip apsisaugoti. Taip pat dažnai pasitaiko atvejų, kai reikia pasikonsultuoti su konkrečių sričių specialistais arba pacientą pas juos nukreipti.

Kokias paslaugas teikia šeimos gydytojas?

  • Skiriami įvairūs laboratoriniai tyrimai (pvz., endoskopija, echoskopija ir pan.).
  • Atliekamos nedidelės intervencijos (pvz., vakcinacijos, žaizdų sutvarkymai, svetimkūnių pašalinimai ir pan.).

Kada kreiptis pas šeimos gydytoją?

  • Profilaktinė apžiūra. Reguliariai lankantis pas gydytoją kiekvienus metus, įvertinama bendra sveikatos būklė, prireikus, atliekami reikiami tyrimai, gaunami atsakymai į rūpimus klausimus.
  • Ligos diagnozė ir gydymas. Esant tam tikriems simptomams, kurie kelia susirūpinimą, šeimos gydytojas gali nustatyti problemos priežastį bei paskirti gydymą.
  • Skubios pagalbos atvejai. Patiriant stiprius ir staigius sveikatos sutrikimus, į šeimos gydytoją reikia kreiptis kuo skubiau, net jeigu vizitas nėra suplanuotas.
  • Vakcinacija. Šeimos gydytojai dažnai teikia vakcinacijų paslaugas, siekiant apsisaugoti nuo įvairių infekcijų.

Savo sveikatą patikėkite mums – „Pašilaičių šeimos medicinos centrui“, kuriame dirbę kvalifikuoti ir patyrę šeimos gydytojai. Užpildykite registracijos formą ir mūsų pacientais tapkite vos per kelias minutes.


TAPTI PACIENTU