Kaip atskirti gripą nuo peršalimo?

No Comments

Parengta pagal ULAC informaciją

Žiema – metas, kai dažną žmogų liga paguldo į patalą. Tačiau kartais mes susipainiojame – gripą palaikome peršalimu, arba įtarinėjame, jog užpuolė gripas, nors iš tiesų kamuoja tik paprastas peršalimas. Iš tiesų gripas ir peršalimas turi daug panašių simptomų: bėganti nosis, gerklės skausmas, kosulys, silpnumas. Tačiau būtina mokėti šias dvi būkles atskirti vieną nuo kitos, nes dažnas žmogus peršalimą ar gripą pirmomis dienomis gydosi namuose, savarankiškai.

Gripas – sezoninis virusinis susirgimas, jis sukelia komplikacijas ir pagreitina kitų susirgimų eigą. Gripu galima susirgti bet kuriuo sezonu: pavasarį, rudenį, net vasarą, o dažniausiai – žiemą. Peršalimas – itin dažnas virusinės kilmės viršutinių kvėpavimo takų susirgimas. Peršalimas vargina, tačiau dažniausiai rimtų sveikatos problemų nesukelia.

Vienas svarbiausių skirtumų – gripo simptomai pasireiškia staiga, o peršalimo – palaipsniui, vystosi lėtai. Gripui būdingas staigus karščiavimas, silpnumas, kuris gali tęstis kelias savaites. Taip pat gerklės, galvos ir raumenų skausmai, stiprus ir skausmingas kosulys, diskomfortas krūtinės srityje ir krečia šaltis. Tuo tarpu peršalimas prasideda nuo nesmarkaus gerklės skausmo, čiaudulio, užgultos nosies. Žmogui pasireiškia švelnus kosulys, nedidelis karščiavimas arba jo nebūna. Peršalimo simptomus dažniausiai sukelia įvairūs virusai ir nusilpęs imunitetas.

Medikai įspėja, kad gripas trunka maždaug 6-7 dienas, tačiau silpnumas gali jaustis kelias savaites, dažnai pasitaiko komplikacijos. Peršalimas praeina per 3-4 dienas ir komplikacijų dažniausiai nesukelia.

Pateikiame paprastą kaip du kart du lentelę, kurią išnagrinėję niekada nesupainiosite gripo ir peršalimo: