Kaip mokslo metų pradžioje išvengti vaikų sergamumo

No Comments

Vaikams ir jų tėvams ruduo asocijuojasi su mokslo metų pradžia. Tačiau ruduo atpučia ne tik naujus mokslo metus, bet ir orų permainas. Taigi, kanceliarinės prekės tikrai nėra vienintelis dalykas, kuriuo šiuo metu reikėtų pasirūpinti. Gydytojai įspėja tėvelius apie rudens laikotarpiu padažnėjusį vaikų sergamumą. Kaip jo išvengti?

Kodėl rudenį padažnėja vaikų sergamumas?

Turbūt pastebėjote, kad rudenį ženkliai padaugėja peršalimo ligų, sergančiųjų kvėpavimo takų infekcijomis. Egzistuoja net daugiau nei 100 virusų, galinčių sukelti viršutinių kvėpavimo takų uždegimą. Jie plinta oro lašeliniu būdu žmogui kosint, čiaudint, kalbant arba per nešvarias rankas ir daiktus. Svarstote, kodėl virusai taip dažnai iššaukia ligas būtent rudenį? Rudenį būna susilpnėjusi mūsų imuninė sistema. Be to, žmonės daugiau laiko praleidžia uždarose patalpose ir masinių susibūrimų vietose, todėl ligos taip sparčiai ir plinta vaikams po atostogų sugrįžus į mokyklą.

Taip pat didelę įtaką ligų sezono pradžiai turi permainingi orai. Viena dažniausių gydytojų pastebimų klaidų, kurias daro tėvai – pernelyg šiltai rengia vaikus. Atkreipkite dėmesį, kad rudenį dar nėra šalta, tik drėgna. Apsirengę per šiltais drabužiais vaikai suprakaituoja, tuomet juos lengvai gali perpūsti netgi nestiprus vėjas. Atminkite, kad vaikui peršalus nors truputį, į ugdymo įstaigą jo leisti negalima.

Kaip išvengti ligų rudenį?

Norint, kad ligos rudenį pralenktų Jus ir Jūsų vaikus, visų pirma būtina stiprinti imunitetą. Pasirūpinkite, kad Jūsų vaikas praleistų pakankamai daug laiko gryname ore, vėdinkite patalpas. Taip pat imunitetui stiprinti tinka ežiuolės preparatai, medus, žuvų taukai bei vitaminas C.

Nelaukite, kol pastebėsite ligos požymius – rūpinkitės sveikata ir profilaktiškai. Kai savo aplinkoje pastebite peršalusių asmenų, gerkite vaistažolių arbatas ir plaukite nosį jūros vandeniu. Tačiau jeigu ligų vis dėlto nepavyko išvengti, pakilus temperatūrai neskubėkite griebtis vaistų, nebent temperatūra įkaista daugiau nei 38° C. Šiuo atveju pakanka išgerti nebent simptomus slopinančius vaistus ir daug skysčių. Peršalimas turėtų praeiti per kelias dienas.

Gripo epidemija

Deja, rudens palydovas yra ne tik įvairiaspalviai medžių lapai, bet dažnai ir gripas. Gripas kartais painiojamas su prieš tai aprašytomis peršalimo ligomis. Kaip atskirti? Turėkite galvoje, kad be peršalimo simptomų gripui yra būdingi kaulų skausmai ir aukšta temperatūra. Šis virusas nėra toks jau nekaltas, kadangi gali sukelti komplikacijas, kurios ilgainiui sukelia rimtesnes ligas. Primename, kad yra galimybė pasiskiepyti nuo gripo. Rizikos grupės žmonėms skiepai nuo gripo yra nemokami.

Pradėkite stiprinti savo sveikatą jau dabar ir drąsiai pasitikite rudenį!