Lazerinė akių korekcija: kodėl verta ryžtis procedūrai?

No Comments

Regėjimo problemos – iššūkis, pažįstamas daugeliui: didesnių ar mažesnių regos sutrikimų turi kone kas antras darbingo amžiaus lietuvis! Tiesa, akiniai šiandien – toli gražu ne vienintelė išeitis. Vis daugiau pacientų kokybišką regėjimą susigrąžina lazerio pagalba. Į ką būtina atsižvelgti planuojant šią procedūrą?

Sparčiai populiarėja

Regos korekcija lazeriu populiarėja itin sparčiai, ypač jaunimo tarpe. Anot Pašilaičių šeimos medicinos centro (PŠMC) gydytojo oftalmologo Sauliaus Galgausko, nesunku paaiškinti šį fenomeną. „Daugelis žmonių šiandien vengia akinių – jiems tai atrodo nepatrauklu, neestetiška. Be to, yra daugybė sporto šakų ir net profesijų, kur akiniai negalimi“.

Dalis žmonių akinius iškeičia į konktaktinius lęšius, tačiau ši priemonė turi savo trūkumų: lęšiai sausina akis, negalima su jais užmigti, būtina atidesnė akių priežiūra bei nuolatinis drėkinimas. Net ir užtikrinant visas atsargumo priemones, gerokai išauga akių infekcijų, bendro sudirgimo ir net ragenos opų rizika, todėl daugybė pacientų renkasi trečią kelią – lazerinę procedūrą.

„Tai – saugi ir greita operacija, kurios metu paciento ragena lazeriu suformuojama taip, kad atstotų dirbtinį kontaktinį lęšį ar akinių stiklą. Procedūros metu nejaučiamas skausmas, o rega atsistato labai greitai. Daugelis pacientų puikiai mato jau kitą dieną ir jokių papildomų priemonių nebereikia. Taip susigrąžinama gyvenimo kokybė, komfortas ir patogumas“- pasakoja S. Galgauskas.

Tinka ne visiems

Regos korekcija lazeriu – neabejotinai efektyvi procedūra, kasmet sugrąžinanti aiškų regėjimą tūkstančiams pacientų. Deja, pasigirsta istorijų apie nemalonius po operacijos likusius padarinius: nuolat sausėjančias akis, besidvejinantį vaizdą… Kodėl taip nutinka?

Oftalmologo teigimu, lazerinė korekcija tinka ne visiems. „Šios operacijos negalima atlikti maždaug dešimtadaliui pacientų. Priežastys įvairios: gali sutrukdyti amžius, nes ši procedūra efektyviausia, kai atliekama jauniems, 18-45 metų amžiaus žmonėms. Kartais koją pakiša gretutinės ligos, gali būti per plona akies ragena… todėl labai svarbu tinkamai parinkti pacientus, kuriems atliekama ši operacija. Deja, ne visos klinikos atsakingai žvelgia į šį procesą ir vadovaujasi tik komerciniais interesais. Todėl planuojant regos korekciją, patariu išsirinkti ne pigiausią, bet patikimiausią kliniką ir gerai vertinamą specialistą – kad netektų gailėtis ir sumokėti dvigubai“- įspėja S. Galgauskas.

Svarstote apie regos korekciją lazeriu ir norite sužinoti, ar esate tinkamas kandidatas šiai procedūrai? Kviečiame rinktis patirtį ir profesionalumą – apsilankykite gyd. oftalmologo konsultacijoje Pašilaičių šeimos medicinos centre!


TAPTI PACIENTU