Lazerinė regos korekcija: kada galima ir verta rinktis?

No Comments

Nesuklysime pavadindami akis vienu svarbiausių žmogaus organų, nes regėjimas mums leidžia pažinti žmones, pasaulį ir yra reikalingas atliekant visus kasdienius darbus. Tyrimų duomenimis, per akis iš mus supančios aplinkos gauname netgi daugiau nei 90 procentų visos informacijos. Tačiau niekam nėra paslaptis, kad puikiu regėjimu gali džiaugtis toli gražu ne visi – Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 246 milijonai žmonių visame pasaulyje turi įvairių regos sutrikimų. Mūsų šalyje įvairios regėjimo ydos gyvenimo kokybę trikdo kas šeštam gyventojui.

Tiems, kurie nedrįsta atsisveikinti su akiniais

Populiariausia regos korekcijos priemone vis dar išlieka akiniai arba kontaktiniai lęšiai. Akinius ar lęšius kasdien dėvintys žmonės, žinoma, prie to pripranta, tačiau daugelis visgi pasvajoja apie galimybę išsilaisvinti ir pagaliau džiaugtis puikiu regėjimu be jokių pagalbinių priemonių. Šiandien tai pasiekiama ranka – tereikia išdrįsti pasirinkti lazerinę regos korekciją. Baiminatės ir svarstote, ar tai tinka būtent Jums? Turėkite omenyje, kad tai nėra naujiena – šios korekcijos visame pasaulyje atliekamos jau daugiau nei 30 metų ir pasižymi labai mažu komplikacijų skaičiumi, tad yra laikomos vienomis saugiausių medicininių procedūrų. Pirmieji pacientai, kuriems buvo atliktos regos korekcijos lazeriu, jau yra sulaukę garbaus amžiaus, o detaliais tyrimais įrodyta, kad tai – saugi ir kitų akių ligų neprovokuojanti procedūra.

Kada galima rinktis regos korekcijos lazeriu?

Lazerinės regos korekcija paprastai gali būti atliekama žmonėms nuo 18 iki maždaug 55 metų. Taip pat svarbūs ir šie rodikliai:

  • Pacientas turi turėti trumparegystę iki (-)15 dioptrijų arba toliaregystę iki (+)4 dioptrijų;
  • Astigmatizmas – iki 6 dioptrijų;
  • Regėjimas turėtų būti nepakitęs pastaruosius keletą metų;
  • Reikalingas pakankamas ragenos storis;
  • Pacientas neturėtų sirgti akių ligomis, kurios galėtų neigiamai paveikti regėjimo aštrumą.

Procedūra nėra atliekama šiems pacientams:

  • Vaikams, nes jų akys vis dar auga ir keičiasi, tad tokiu atveju operacija gali būti netiksli, o rezultatas – trumpalaikis;
  • Nėščiosioms ir maitinančioms moterims. Regos korekciją gydytojai rekomenduoja planuoti prieš nėštumą, arba praėjus 2-3 mėnesiams po maitinimo nutraukimo;
  • Pacientams, kurie turi akies patologijų, pavyzdžiui, serga lėtinėmis progresuojančiomis ragenos ligomis, katarakta, pažengusia glaukoma arba turi tinklainės makulinės srities pakitimų;
  • Tiems, kurie serga cukriniu diabetu, kai kuriais psichikos sutrikimais ar sisteminėmis jungiamojo audinio ligomis.

Nuo operacijos iki geresnio gyvenimo

Lazerinė akių korekcija – ne tokia sudėtinga procedūra, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Pasitikėkite savo gydytoju – prieš procedūrą jis pakvies Jus į konsultaciją, atsakys į visus rūpimus klausimus ir įvertins tiek Jūsų akių, tiek bendrą organizmo būklę bei paskirs procedūros datą. Lazerinė korekcija yra neskausminga ir trunka maždaug pusvalandį. Korekcijos metu veikiama viršutinė ragenos dalis ir pakeičiamas akies paviršiaus išgaubtumas.

Iš karto po operacijos matoma tarsi pro rūką, gali peršėti akis. Įprastai tai trunka kelias valandas arba kiek ilgiau – tai priklauso nuo taikyto regos korekcijos lazeriu metodo. Praėjus vos kelioms dienoms po lazerinės regos korekcijos procedūros, Jūs vėl galėsite sugrįžti į įprastinį gyvenimo ritmą, o tam, kad sėkmingai sveiktumėte, prireiks laikytis tik kelių nesudėtingų taisyklių, su kuriomis Jus supažindins gydytojas. Pasibaigus gijimo laikotarpiui, Jūs suprasite, kad atsisakyti akinių tikrai buvo verta. Jūs pagaliau įgysite galimybę išgyventi dar nepatirtas emocijas ir išbandyti naujas veiklas – nardyti, aktyviai sportuoti. Be to, visam laikui atsikratysite nemalonių rūpesčių – akis sausinančių kontaktinių lęšių ir nebereikės ieškoti, kur pasidėjote savo akinius.