Nealinkite savo akių

No Comments

Šiais laikais nieko nestebina ištisą dieną prie kompiuterio sėdintis žmogus, todėl nuostabos neturėtų kelti ir tai, kad daugėja su rėgėjimu susijusių problemų. Norint palaikyti vaizdo aiškumą bei rėgėjimo funkciją, turime imtis priemonių dar prieš sulaukiant nepageidaujamų pasekmių.

Akys – labiausiai eksplotuojamas mūsų organas, nes mes kiekvieną dieną, be perstojo ilgas valandas praleidžiame dirbadami su dokumentais, telefonu, kompiuteriu, taip pat leidžiame ir laisvalaikį. Todėl dažnai žmonės, atėjus vakarui, skundžiasi išsausėjusiomis, perštinčiomis, paraudusiomis akimis.

Kaip atpažinti, kad akys pervargusios? Pirmiausia, matymo sutrikimas (neaiškus vaizdas, norint pamatyti aiškiau, reikia prisimerkti, vaizdo susiliejimas), taip pat akių sausumas, deginimas, perštėjimas, paraudimas, skausmas akių ar net galvos.
Pastebėta ir atlikti tyrimai, kad dirbdami kompiuteriu, žmonės per retai mirksi. Todėl ilgai dirbant su kompiuteriu ar kitomis priemonėmis, kurios vargina akis, būtina nepamiršti dažniau mirksėti, daryti pertraukėles (per jas mankštinti akis pažiūrint pro langą, į tolį, pavartant įvairiomis kryptimis, o ne tikrinti telefoną).

Kaip vertėtų stiprinti savo akis? Gauti pakankamai vitamino A, kurio gausu mėlynės, morkose, braškėse, juoduosiuose serbentuose. Akims naudingų medžiagų taip pat yra avokaduose, špinatuose, persikuose, žuvyje. Taip pat nepamiršti reguliarių akių mankštų.