Negaluojate? 5 simptomai, kurių ignoruoti nevalia

No Comments

Pajutę iš pirmo žvilgsnio smulkius negalavimus, dažnai numojame ranka – gal praeis savaime… Kuo gali baigtis vis atidėliojamas gydymas ir nesirūpinimas savo sveikata? Pristatome 5 simptomus, su kuriais susidūrus būtina gydytojo pagalbos ieškoti nedelsiant.

1. Galvos skausmas

Tai – vienas dažniausių negalavimų. Dažnai galvos skausmas praeina savaime ir nėra pavojingas pats savaime, tačiau jeigu galvos skausmai tapo dažnesni, stipresni ar kitaip pakito jų pobūdis, reikalinga gydytojo pagalba. Galvos skausmas gali įspėti apie mažakraujystę, organizmo nusilpimą, sutrikusią kraujotaką ar net tokias gyvybei pavojingas būkles kaip meningitas, smegenų auglys, kraujagyslės aneurizmos plyšimas.

2. Nuovargis

Jaučiate nuovargį net po saldaus ir ilgo nakties miego? Laikas sunerimti! Nuolatinį nuovargį gali sukelti vitaminų, ypač geležies trūkumas ir mažakraujystė – būklė, kai kraujyje sumažėja raudonųjų kraujo kūnelių eritrocitų, atsakingų už organizmo aprūpinimą deguonimi ir gerą mūsų savijautą. Chroniškas nuovargis įspėja ir apie kitas problemas, pvz. skydliaukės sutrikimus, kepenų ligas, širdies nepakankamumą.

3. Svorio netekimas

Laikantis dietų, aktyviai sportuojant ar kitaip reguliuojant svorį, mažesni svarstyklių rodmenys džiugina. Tačiau jeigu sulieknėti neplanuojate, staigus svorio kritimas kelia nerimą ir gali signalizuoti diabetą, skydliaukės sistemos ligas ar net onkologinius susirgimus.

4. Pasunkėjęs kvėpavimas

Pastebite, kai įvairiose situacijose tarsi pritrūksta oro? Užlipus laiptais į trečią aukštą jaučiatės kaip po bėgimo treniruotės? Pastebimai pasunkėjęs kvėpavimas (ypač jeigu šiuos simptomus lydi dusulys, kosulys) galimai reiškia kvėpavimo takų ligas, astmą, širdies problemas ar kitas pavojingas ligas.

5. Tuštinimosi sutrikimai

Tai – tema, apie kurią kalbėti dažnam nejauku, tačiau būtina. Pastebėjus pokyčius, tokius kaip dažnas viduriavimas ar vidurių užkietėjimas, negebėjimas pilnai išsituštinti ir kraujas išmatose, būtina kuo greičiau kreiptis į gydytojus. Su tuštinimosi problemomis siejamas platus ligų spektras – nuo hemorojaus iki storosios žarnos vėžio.

Savo sveikata rūpintis būtina kasdien, tačiau Jūs – ne vieni: pagalbos ranką visada pasiruošę ištiesti Pašilaičių šeimos medicinos centro specialistai. Susidūrę su neraminančiais simptomais ar tiesiog ruošdamiesi profilaktiniam patikrinimui, kreipkitės į mus – priimsime be eilių!


TAPTI PACIENTU