Paslaptingasis koronavirusas iš Kinijos. Ką apie jį žinome?

No Comments

Blogos naujienos sklinda greitai, todėl žinia apie koronavirusą iš Kinijos jau spėjo įbauginti ir Lietuvos gyventojus. Ar greitai sklinda tik žinia, o gal ir pats virusas? Virusas skaudžiai smogė Kinijai – šimtai žmonių žuvusių, kelios dešimtys sužeista, o pavieniai susirgimų atvejai stebimi ir kitose šalyse. Dėl epidemijos ištuštėjo milijoniniai Kinijos miestai, ligoninės perpildytos, atšaukiami renginiai. Nepaisant didelių pastangų, protrūkio sustabdyti kol kas nepavyksta. Žvilgtelkime į koronavirusą bei jo keliamus pavojus iš arčiau ir išsiaiškinkime, kaip nuo jo apsisaugoti.

Kuo pasižymi pavojingas virusas?

Kinijoje žaibiškai plintantis naujas koronavirusas per porą savaičių nusinešė virš 100 aukų, o užsikrėtimų užfiksuota beveik 3000. Virusas plinta jau beveik mėnesį, tačiau dar nėra iki galo ištirtas – šiuo metu stebima susirgimų tendencija, plitimas. Šio viruso simptomai panašūs į peršalimo, o tam tikrais atvejais būna ir sunkesni. Siekiant apsisaugoti nuo koronaviruso, būtina laikytis kelių esminių rekomendacijų: Kinijoje esantiems žmonėms, tarp jų ir ~300 lietuvių, reikėtų vengti masinių susibūrimų vietų, mūvėti specialią apsauginę kaukę, taip pat, dažnai plauti rankas, vengti sąlyčio su gyvūnais.

Ar atkeliaus iki Lietuvos?

Lietuvoje nėra užfiksuotas nei vienas užsikrėtimo šiuo virusu atvejis. Nepaisant to, daugeliui mūsų tautiečių ramybės neduoda vienas klausimas: ar virusas gali atkeliauti į Lietuvą su siuntomis iš Kinijos? Kol virusas nėra iki galo ištirtas ir vis dar kelia daug klausimų, tikslaus atsakymo į šį klausimą taip pat nėra. Tarptautinės sveikatos organizacijos nėra paskelbusios jokios informacijos, kad virusas galėtų plisti per siuntas. Nėra aišku, kiek laiko virusas išlieka gyvybingas. Tačiau visiškai atmesti šios versijos šiandien taip pat negalime. Šiuo metu aktyviai stebima situacija Lietuvoje ir užsienyje ir visos atsakingos institucijos yra pasiruošusios teikti išsamią informaciją bei rekomendacijas.

Kinijos valdžia deda visas pastangas, siekdami suvaldyti situaciją ir išvengti mirtinai pavojingo viruso plitimo bei dar daugiau aukų. Deja, kai šiandieniniame pasaulyje intensyvus keliavimas tapo įprastu reiškiniu, nesame apsaugoti, kad šis virusas aplenks Lietuvą.