Profilaktiniai patikrinimai

Pašilaičių šeimos medicinos centre atliekamas privalomasis darbuotojų sveikatos tikrinimas pagal Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos 2000-05-31 įsakymą Nr. 301 Dėl profilaktinių sveikatos tikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose (LR sveikatos apsaugos ministro 2009 m. gruodžio mėn. 29 d. įsakymo Nr. V-1072 pakeitimo Priedas Nr. 13):

Profilaktiniai sveikatos tikrinimai atliekami:

pasirašius sutartis Pašilaičių šeimos medicinos centro komanda atlieka kompleksinį visos įmonės, organizacijos, bendrovės darbuotojų sveikatos profilaktinį patikrinimą jiems patogiu laiku. Šio tikrinimo privalumas – vienoje vietoje yra atliekami visi būtini tyrimai, konsultuoja gydytojai specialistai.

Dėl vairuotojo sveikatos medicininės pažymos:

Vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininė pažyma – Forma Nr. 083-1/a patvirtinta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2008 m. spalio 10 d. įsakymu Nr. V-973.

Pažyma reikalinga – laikant vairavimo egzaminus, bei keičiant vairuotojo pažymėjimą. Galiojančią pažymą reikia pristatyti į VĮ “Regitra”.

Pažyma skirstoma į dvi grupes pagal reikiamą vairuotojui kategoriją:

1 . Grupėje – A, A1, A2, AM, B ir BE (mopedų, motociklų, lengvųjų automobilių ir lengvujų automobilių su priekaba) kategorijų vairuotojai iki 65 metų amžiaus sveikatą tikrintis reikia kartą per 10 metų, nuo 66 iki 79 metų – kartą per 5 metus, nuo 80 metų – kartą per 2 metus.

2. Grupėje – C, C1, C1E, CE, D, D1, D1E, DE ir T (sunkiųjų transporto priemonių, bei jų su priekabomis, troleibusų – “profesionalų”). Į šią grupę taip pat priskiriami dirbantys vairuotojais (taksi vairuotojai, sunkiosios technikos vairuotojai, greitosios medicinos pagalbos vairuotojai, mikro autobusų vairuotojai). Į šią grupę patenkantys vairuotojai iki 80 metų sveikatą turi tikrintis kas 2 metus, o nuo 80 metų – kas 1 metus.

Gydytojų komisija, atlikusi, profilaktinį vairuotojo sveikatos patikrinimą išduoda – Vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą, kaip išvadą suteikiančią vairuotojui: 1. vairuoti be apribojimų, 2. vairuoti su apribojimais 3. nesuteikia galimybės vairuoti.

Papildomi dokumentai – 1. Pažyma iš psichikos sveikatos centro 2. Pažyma iš priklausomybės lygų centro. 3. Vairuotojo garbės deklaracija (užpildysite atvykę į mūsų kliniką arba prieš atvykstant).

Taupant Jūsų ir Mūsų brangų laiką prašome dėl pažymų: vairavimo, laivavedžio, darbo globos ir kt., kreiptis šiuo el. paštu į mūsų psichikos sveikatos centrą: pazymos@asklinika.lt. Laiške būtina nurodyti savo vardą, pavardę, asmens kodą, telefono numerį bei kokia tiksliai pažyma yra reikalinga. Būtinai pažymėkite, kad esate iš Mūsų medicinos centro. Tokiu atveju pažymą gausime į įstaigos elektroninį paštą. Jei esate ne mūsų sveikatos centro pacientai, prašome kreiptis dėl pažymos į savo gydymo įstaigos psichikos sveikatos centrą.

Dėl ginklo:

Atvykdami pas psichiatrą į konsultaciją turite atsinešti:

  • jei dirba – charakteristiką iš darbo;
  • jei mokosi – iš mokymosi įstaigos;
  • jei nei dirba, nei mokosi – iš seniūnijos;
  • pažymą iš ankstesnės gydymo įstaigos, kad nesilankė pas psichiatrą dėl ligos, jei mūsų centre registruotas mažiau nei 10 metų;
  • užvestą formą Nr.049/a.

Registratūra