Patarimai, padėsiantys pavasarį pasitikti sveikiems

No Comments

Pavasaris – tai vienas iš gražiausių metų laikų, džiuginantis bundančia gamta ir vis dažniau pasirodančia saule. Išgyvenę žiemą ir tamsų bei niūrų orą pastebime, kad mūsų organizmui nemažai trūksta energijos ir jėgų. Pavasarinės permainos lauke taip pat yra pavojingos, kadangi, esant silpnai imuninei sistemai, nesunku susirgti. Todėl šiame straipsnyje dalijamės patarimais, kaip užtikrinti gerą savo kūno savijautą ir pavasarį pasitikti sveikiems bei žvaliems.

Miegas yra vienas iš svarbiausių procesų, reikalingų sėkmingam ir efektyviam žmogaus funkcionavimui. Kasdien turime miegoti bent po 7–8 valandas tam, kad kūnas spėtų atsistatyti po patirto nuovargio. Todėl norėdami pagerinti savo imuninės sistemos veiklą ir bendrą savijautą, kiekvieną naktį turime pakankamai išsimiegoti. Norint užtikrinti iki galo kokybišką poilsį, gydytojai rekomenduoja eiti miegoti ir keltis panašiu metu.

Kai ateina pavasaris, svarbu nepamiršti, kad mūsų maisto racionas būtų pripildytas kokybiškų ir pilnaverčių produktų. Valgydami subalansuotą maistą, kuriame gausu įvairių vaisių, daržovių, pilno grūdo produktų ir liesų baltymų, aprūpiname savo organizmą reikalingais vitaminais ir maistinėmis medžiagomis tam, kad išliktume sveiki ir stiprūs. Taip pat rekomenduojama vengti perdirbtų maisto produktų, daug cukraus turinčių gėrimų ir alkoholio, kadangi jie silpnina imuninę sistemą.

Norint kiekvieną dieną jaustis gerai ir turėti energijos, reikia vandens gėrimą paversti įpročiu. Šio skysčio svarba yra didesnė, nei gali atrodyti: išgerdami bent po du litrus, šaliname iš savo kūno toksinus ir padedame savo vidiniams organams funkcionuoti tinkamai. Taip pat gydytojai pataria valgyti maisto produktus, kurie savyje turi daug vandens, pavyzdžiui – salierą, agurką ar arbūzą.

Kalbėdami apie pavasarį dažniausiai pabrėžiame, kad šiuo metų laiku kur kas ryškiau šviečia saulė, o tai turėtų reikšti geresnę nuotaiką ir bendrą emocinę savijautą. Deja, bet taip yra ne visiems, kadangi kai kurie žmonės, prasidėjus pavasariui, jaučia stresą ir nerimą dėl padidėjusio šviesos kiekio. Dėl to svarbu analizuoti save ir surasti įvairiausių veiklų, kurios teiktų džiaugsmą ir ramybę.

Fizinis aktyvumas yra vienas iš būdų pagerinti ne tik emocinę savijautą, bet ir imuninę sistemą. Kaip ir prieš tai kalbėjome apie miegą, taip ir mankštinantis svarbu turėti reguliarų tvarkaraštį ir pratimus atlikti sau nustatytu metu. Aktyvus laisvalaikio praleidimo būdas padeda pagerinti kraujotaką, pakelti nuotaiką ir sumažinti streso lygį.

Jeigu atėjus pavasariui jaučiatės prastai ir abejojate dėl savo savijautos, kviečiame pasinaudoti Pašilaičių Šeimos Medicinos Centro paslaugomis. Užsiregistruokite pas pasirinktą šeimos gydytoją ir atvykite. Mūsų klinikoje dirbantys profesionalai padės Jums pasijausti geriau.


TAPTI PACIENTU