Pavasarinės alergijos: kaip užbėgti už akių?

No Comments

Kylantis termometro stulpelis, saulėta, žaliuojanti gamta ir optimizmas – įsibėgėjančio pavasario simboliai. Deja, kasmet daugybė žmonių neišvengiamai patiria ir kitą pavasario pusę. Sužydėję augalai, sprogstantys pirmieji medžių pumpurai ženklina alergijų sezoną. Ar įmanoma apsisaugoti ir užkirsti kelią nemaloniems pojūčiams?

Dažnas palydovas

Alergija – tai jautri organizmo reakcija alergenams (kai kuriems aplinkos faktoriams: cheminėms medžiagoms, mikrobams bei jų veiklos produktams, maisto produktams ir kt.), į kuriuos kiti visai nereaguoja. Su įvairiomis alergijomis kasmet susiduria vis daugiau žmonių, o ši būklė itin paaštrėja pavasario laikotarpiu. Tokia alergija dažnai vadinama šienlige.

Žiedadulkių sukeltos alergijos simptomai pasireiškia:

  • Užgulta nosimi
  • Ašarojančiomis akimis
  • Čiauduliu
  • Kosuliu
  • Niežuliu akių ir nosies srityje
  • Patinimu po akimis

Pagrindinis negalavimų sukėlėjas – žiedadulkių koncentracija. Augalų, gėlių ir medžių, žiedadulkės yra viena dažniausių alergijų priežasčių, o pavasarį jų koncentracija būna itin didelė.

Sprendimo būdai

Siekiant veiksmingai kovoti su kasmet užklumpančia pavasarine alergija, geriausia ruoštis iš anksto. Jeigu apie savo negalavimus jau žinote, alergiją suvaldančiais medikamentais pasirūpinkite dar iki pirmųjų simptomų. Tyrimai rodo, kad pradėjus gerti priešalerginius preparatus keliomis savaitėmis anksčiau, alergijos simptomus suvaldyti pavyksta efektyviau.

Žiedadulkių sezonu taip pat labai svarbu laikytis švaros ir higienos. Kasdien keiskite drabužius ir itin kruopščiai plaukitės rankas: žiedadulkės linkusios prikibti prie drabužių ar odos paviršiaus, taip aštrindamos jaučiamus alergijos simptomus.

Galiausiai, nepamirškite reguliariai valyti patalpų. Švarus oras, išvalyta namų erdvė leidžia minimalizuoti alergenų kiekį ir taip užtikrina gerą savijautą. Darbų metu galite dėvėti veido kaukią, kuri apsaugos Jūsų kvėpavimo takus nuo žiedadulkių dalelių.

Alergija ar virusas?

Žmonės, patiriantys alergiją ne vienerius metus, paprastai puikiai žino šio negalavimo simptomus, tačiau kasmet pavasarinę alergiją pirmą kartą patiria vis daugiau žmonių. Tokiems pacientams netikėtai užklupęs čiaudulys, sloga, užgulta nosis pandemijos laikotarpiu gali kelti nerimą.

Visgi nuo koronavirusinės infekcijos alergiją atskirti nesudėtinga. Kamuojant alergijai, žmogus nepatiria bendrojo nuovargio, karščiavimo, šaltkrėčio ir kitų negalavimų, o vartojant priešalerginius vaistus, alergijos požymiai palengvėja arba apskritai išnyksta. Tuo tarpu COVID-19 infekcija dažniausiai sukelia nuovargį, karščiavimą, skonio, uoslės praradimą, stiprius kvėpavimo sutrikimus


TAPTI PACIENTU