Pavasarinės alergijos

No Comments

Alergija – tai sustiprėjęs organizmo jautrumas kokiai nors medžiagai. Čiaudulys, kosulys, nosies niežulys ir ašarojimas yra pagrindiniai sezoninės alergijos požymiai, neretai painiojami su peršalimu. Kad nemalonūs alergijos sukeliami pojūčiai neužtemdytų pavasarinės nuotaikos ir nepaskatintų rimtesnių susirgimų, dalinamės svarbia informacija apie pavasarinės alergijos prevenciją ir simptomų slopinimo būdus.

Pasiruošimas pavasarinei alergijai

Geriausia apsauga nuo alergijos – imuniteto stiprinimas. Gydytojai atkreipia dėmesį, kad esant nusilpusiai imuninei sistemai, simptomai pasireiškia kur kas stipriau. Vertėtų alergijai pasiruošti iš anksto: dar neprasidėjus augalų žydėjimui, patariama skalauti nosį jūros vandeniu ar vartoti vaistus nuo alergijos, kuriuos paskyrė gydytojas ar rekomendavo vaistininkas, atsižvelgdamas į nusiskundimus.

Simptomų slopinimo būdai

Išsiaiškinkite, kokie konkrečiai augalai ir žiedadulkės Jums kenkia. Žinodami tikslius alergijos sukelėjus, galėsite lengviau kontroliuoti situaciją ir išvengsite dirgiklių. Esant galimybei, stenkitės ryte lauke būti kuo mažiau, nes šiuo paros metu žiedadulkių koncentracija yra didžiausia. Žiedadulkių daugiau būna ir vėjuotomis dienomis.

Kada kreiptis į gydytoją?

Gydytojai įspėja, jog pavasarinė alergija gali išsivystyti į astmą ar sukelti kitas rimtas komplikacijas, todėl nežiūrėkite į šią problemą pro pirštus. Jei vartojami vaistai nepadeda ir pastebite paūmėjusius simptomus, būtina kreiptis į gydytoją alergologą ar savo šeimos gydytoją. Atsižvelgiant į paciento būklę, negalavimus, skiriami reikalingi tyrimai. Gydymas vaistais arba imunoterapija gali visiškai išgydyti alergiją.