Rudeniniai susirgimai: kaip apsisaugoti?

No Comments

Rodos, šiemet ruduo atėjo akimirksniu. Ar jau išsitraukėte šalikus ir pirštines iš spintų pakampių? Puiku, bet tai dar nereiškia, kad šiam metų laikui esate visiškai pasiruošę. Ruduo yra ne tik gražus, bet ir pakankamai pavojingas laikotarpis, kuomet padaugėja įvairių susirgimų. Ar pavyks apsisaugoti nuo rudens ligų, ar ne – tai ne loterija, o tinkamo pasiruošimo klausimas. Kokios prevencinės priemonės padeda išvengti susirgimų ir ką daryti, pastebėjus pirmuosius ligos požymius?

Rudenį atakuojančios ligos

Kosulys, sloga, gerklės skausmas gali atrodyti tarsi neišvengiama, nemalonioji rudens dalis, tačiau tai yra klaidingas įsitikinimas. Dažnai peršalimą paskatina netinkami mūsų pačių veiksmai. Pavyzdžiui, atvėsus orams, vengiame į savo namus įsileisti gryno oro, nenorėdami sušalti. Tai yra didelė klaida, nes siaučiant virusams, patalpas būtina vėdinti kelis kartus per dieną. Nevėdinamose patalpose oras yra per sausas, o išsausėjusi nosies gleivinė yra mažiau atspari virusams. Atstatyti nosies gleivinę padeda jūros vanduo, kuriuo nosį plauti rekomenduojama porą kartų per dieną.

Yra ne vienas paprastas, bet efektyvus metodas, padedantis užkirsti kelią peršalimui. Pirmiausia, peršalimo sezono metu ypač svarbu tinkamai maitintis. Valgykite daugiau daržovių ir vaisių, gerkite pakankamą kiekį šiltų skysčių. Taip pat, stenkitės būti fiziškai aktyvūs, nepervarkite. Kadangi virusinės infekcijos plinta oro lašeliniu būdu, labai svarbu dažnai ir kruopščiai plauti rankas.

Kada kreiptis į gydytojus?

Peršalus, nebūtina tiesiu taikymu lėkti pas gydytoją. Pirmiausia, įvertinkite situaciją ir savo savijautą. Jeigu būklė nėra sunki, pasinaudokite paprastais patarimais, kurie gali padėti ligos pradžioje: kaitinkite kojas karštame vandenyje su jūros druska, gerkite vaistažolių arbatas, skalaukite gerklę silpnu druskos tirpalu. Stenkitės neapkrauti organizmo maistu ir rinkitės lengvai virškinamus produktus. Jeigu temperatūra nėra aukšta, simptominius vaistus galite vartoti savarankiškai. Peršalimo simptomams nesiliaujant per tris dienas, reikėtų apsilankyti pas gydytoją.

Kad paprastas peršalimas nevirstų rimta liga, skirkite pakankamai dėmesio savo sveikatai jau dabar ir užklupę ligos simptomai kaipmat atsitrauks. Svarbiausia – pasinaudokite prevencinėmis priemonėmis, grūdinkitės, tuomet jokie rudeniniai susirgimai nebus baisūs.