Rudens gėrybes – ne tik sode. Kaip apsisaugoti nuo susirgimų?

No Comments

Į sceną nepastebėtas žengė ruduo. Jo pradžią išduoda po kojomis šiugždantys lapai, vėsūs rytai ir trumpėjantys vakarai. Tai spalvingas metų laikas, idealus mėgautis besikeičiančia gamta. Tačiau greta rudens gėrybių tyko ir pavojai. Kaip apsisaugoti nuo rudeninių ligų ir ką daryti sunegalavus?

 

Rudeninės ligos

Pabudus ryte netikėtai užpuolė sloga, kosulys ir perštinti gerklė? Jūs – tikrai ne vieni. Sveikatos specialistai pastebi, kad nuo rugsėjo pradžios vaistinėse ir gydymo įstaigose fiksuojamas pagalbos ieškančių pacientų antplūdis.

Bene „populiariausi“ sezoniniai susirgimai rudens mėnesiais yra peršalimo ligos: viršutinių kvėpavimo takų infekcijos, gripas. Rudens laikotarpiu imunitetas linkęs nusilpti – mūsų organizmą paveikia vėsūs orai, padidėjusi drėgmė, dažni lietūs ir vitamino D trūkumas.

Kaip apsisaugoti?

Medikai pastebi, kad dauguma pacientų savo sveikata susirūpina jau prasidėjus peršalimui. To tikrai neužtenka. Norint ramiai mėgautis rudeniu ir išvengti nemalonių sveikatai potyrių, tam reikia pasiruošti iš anksto. Organizmą stiprina ir sveikatą saugo šie veiksniai:

  • Sveika mityba. Šviežios ir raugintos daržovės, naudingųjų medžiagų praturtinti vaisiai yra tikras vitaminų užtaisas, toks svarbus organizmui vėstant orams.
  • Kruopšti higiena. Rankų paspaudimai ir kitoks fizinis kontaktas labai prisideda prie rudeninių susirgimų plitimo. Juk kosint ar čiaudint dauguma veidą linkę prisidengti rankomis. Nuo užkrečiamųjų ligų saugo fizinio kontakto vengimas ir dažnas rankų plovimas (su muilu, 5-6 kartus per dieną, bent po 20 sekundžių).
  • Apsaugos priemonės. Dėvėti veido kaukę, mūvėti apsaugines pirštines ir reguliariai dezinfekuoti rankas specialistai rekomenduoja ne tik dėl koronaviruso. Šios apsaugos priemonės ne mažiau svarbios siaučiant rudeniniams susirgimams.
  • Fizinis aktyvumas. Aktyvus laisvalaikis gerina fizinę ir emocinę savijautą, užgrūdina organizmą ir stiprina imunitetą.

Gali tekti kreiptis į gydytojus

Susirgimui prasidėjus, vien profilaktinėmis priemonėmis apsisaugoti nepavyks. Stiprėjantys peršalimo simptomai praneša, kad laikas apsilankyti pas gydytoją.

Pašilaičių šeimos medicinos centre Jūsų laukia NEMOKAMOS šeimos gydytojų paslaugos, greitas priėmimas ir kokybiška pagalba. Kviečiame tapti mūsų pacientu ir prisirašyti elektroniniu būdu. Tai atliksite greitai ir paprastai: užtruksite vos 1 minutę.

Iki susitikimo Pašilaičių šeimos medicinos centre!


Tapti pacientu