Sporto ypatumai vasarą

No Comments

Šiltuoju metų laiku sporto klubai gerokai aptuštėja. Tai nereiškia, kad vasarą visi tinginiauja ir ištisą dieną drybso paplūdimyje. Gerą orą galima išnaudoti naudingai. Pavyzdžiui, mėgaujantis įvairiomis sporto šakomis. Kyla klausimas: vasara – palankus, o gal priešingai – pavojingas metas užsiimti fizine veikla lauke? 

Vasarą sportas gali būti pavojingas. Kodėl? 

Vasarą gausus prakaitavimas yra natūralus procesas, tačiau sportuojant per karščius prakaitas žliaugia upeliais. Tam tikrais atvejais tai gali tapti pavojinga mūsų sveikatai, kadangi gausiai prakaituojant pasišalina elektrolitai – kalcis, magnis, kalis ir kitos mūsų organizmui ypač svarbios medžiagos. Dėl šios priežasties patartina gerti natūralų mineralinį vandenį. Jame gausu elektrolitų, todėl organizmas nepraranda reikiamų medžiagų. 

Sporto galimybę lauke vasarą ypač atsakingai apsvarstyti turėtų su širdies ligomis susiduriantys asmenys. Gausus prakaitavimas yra pavojingas širdžiai, todėl prieš planuojant sportuoti, vertėtų pasitikrinti širdies būklę ir pasitarti su gydytoju. 

Kokia fizine veikla užsiimti lauke?

Vasarą bene kiekvienas atranda širdžiai mielą sporto šaką. Sportuoti lauke – ne tik smagu, bet ir efektyvu, nes raumenys gauna pakankamai deguonies. Kokia fizinė veikla pavergė Jūsų simpatijas šiemet? Neatsiejama vasaros dalimi gali tapti net tokie paprasti užsiėmimai kaip bėgimas, važinėjimas dviračiu, plaukimas, žaidimas kamuoliu ir dar begalė kitų aktyvių veiklų. Lauke geriausia rinktis nesudėtingą sportą, kad neapkrautumėte širdies ir kraujagyslių sistemos. 

Kokį sportą bepasirinktumėte, svarbiausia į kiekvieną fizinę veiklą žiūrėti atsakingai ir laikytis tam tikrų taisyklių: adekvačiai įvertinti savo fizinį pasirengimą, gerti pakankamai skysčių, tinkamai apsirengti, nepersistengti. Taip pat, saugiausia sportuoti ryte ir vakare, išvengiant kaitriausios saulės. Vadovaujantis šiomis rekomendacijomis, nenualinsite savo organizmo, o priešingai – sustiprinsite savo sveikatą ir puikiai praleisite laiką gryname ore.