Viskas, ką reikėtų žinoti apie dantų implantus

No Comments

Viskas, ką reikėtų žinoti apie dantų implantus

Vieno, kelių ar netgi visų dantų netekimas – problema, su kuria susiduria vis daugiau lietuvių. Dažniausiai manoma, kad dantys prarandami tik sulaukus garbaus amžiaus, tačiau esama žymiai daugiau dantų netekimo priežasčių. Tai – traumos, periodonto ligos, bloga burnos ertmės priežiūra, ilgainiui pereinanti į rimtus susirgimus ar įvairūs genetiniai faktoriai. Žmonės su šia problema dažnai yra linkę susitaikyti – tie, kurie neteko pavienių dantų, šypsodamiesi dangstosi burną ranka, o tie, kurių burnos ertmėje liko vos keli sveiki dantys, gelbėjasi nepatogiais išimamaisiais dantų protezais ar tilteliais. Išvengti šių ir daugelio kitų nepatogumų galima pasitelkiant vieną didžiausių onontologijos inovacijų – dantų implantus.

Registruotis nemokamai konsultacijai

Kas nutiks, jei prarasti dantys nebus atstatyti?

Paprastai kiekvienas žmogus turi 32 nuolatinius dantis. Šis skaičius turėtų išlikti pastovus visą gyvenimą, nes net ir praradus vos vieną dantį, prasideda negrįžtami pokyčiai, susiję tiek su sveikata, tiek su išvaizda ar gyvenimo kokybe:

  • Netekus dantų sumažėja dantenų ir žandikaulio stimuliavimas, tad ilgainiui žandikaulio kaulas ir dantenos ima nykti;
  • Pakinta sąkandis, nes dantys pradeda krypti į tarp dantų atsiradusį tarpą;
  • Prasidėjus kaulo nykimui, kinta veido bruožai – nelieka tinkamos atramos lūpoms, įdumba skruostai;
  • Sutrinka kasdienė veikla ir socialinis gyvenimas.

Šių problemų išvengti galima pasitelkiant dantų implantus. Tai – patikimas ir ilgaamžis gydymo būdas, leidžiantis atkurti ne tik prarastą dantų funkciją, bet ir pasitikėjimą savimi.

Kas yra dantų implantai?

Dantų implantas yra nedidelis, vos kelių milimetrų ilgio ir primena varžtelį. Šis varžtelis                                                                                sriegiamas į žandikaulį, trūkstamo danties vietoje ir pakeičia natūralaus danties šaknį. Vėliau ant implanto tvirtinama savo išvaizda ir funkcionalumu dantūraliam dančiui prilygstanti dirbtinio danties karūnėlė. Didžiausi dantų atkūrimo implantais privalumai yra šie:

  • Universalus gydymas. Dantų implantais galima atkurti tiek vieną ar kelis, tiek daugumą ar netgi visus dantis. Kiekvienam individualiam atvejui pasitelkiamos skirtingos gydymo metodikos.
  • Atrodo natūraliai. Atkūrus dantis implantais, šypsena atrodo tarsi su tikrais dantimis, nes dantų spalva bei forma visiškai prilygsta natūraliems dantims.
  • Galima nevaržomai valgyti. Implantai padeda maksimaliai atkurti kramtymo funkciją, todėl vėl galima be jokios baimės mėgautis net ir kietu maistu.
  • Yra nekenksmingi. Dantų implantai visiškai nekenkia greta atkurtų dantų esantiems sveikiems dantims, o medžiagos, iš kurių gaminami implantai, yra biologiškai suderintos su žmogaus organizmu.
  • Yra stabilūs ir patikimi. Dantų implantai sriegiami į žandikaulį, todėl ant jų pritvirtinti dantys yra stabilūs ir nesukelia jokio diskomforto jausmo.
  • Ilgaamžis sprendimas. Daugelį neretai išgąsdina aukšta dantų atkūrimo implantais kaina, tačiau reikia turėti omenyje, kad tai – ilgalaikis sprendimas, leidžiantis pasiektu rezultatu džiaugtis ne vieną dešimtmetį. Tinkamai prižiūrimi naujieji dantys gali tarnauti visą gyvenimą.

Šiandien visame pasaulyje pripažįstama, kad dantų implantai yra ne tik daug privalumų turintis, bet ir vienas patikimiausių bei sėkmingiausių dantų atkūrimo būdų. Nesibaiminkite ir nedvejokite, nes tai gali tapti jūsų raktu į naują – sėkmingesnį ir kokybiškesnį gyvenimo etapą.