Vyrų sveikata – kur kas trapesnė nei galvojote

No Comments

Nors esame linkę galvoti apie vyrus kaip apie stipriąją lytį, specialistai įspėja: negalima nuvertinti net menkiausių ženklų, pranešančių apie sveikatos problemas. Lankymasis pas gydytojus nejaučiant rimtų negalavimų dalies pacientų nežavi, tačiau būtent prevenciškai atliekami tyrimai gali užtikrinti puikią vyrų sveikatą. Kokius tyrimus būtina atlikti ir kokie signalai įspėja apie gresiančią ligą?

Pašilaičių šeimos medicinos centro specialistai kviečia neatidėlioti ir atlikti profilaktinius sveikatos tyrimus, jei susiduriate su tokiais simptomais, kaip:

  • Bendro pobūdžio nusiskundimai – nuovargis, silpnumas, mieguistumas dienos metu, miego sutrikimai, nuolat pasikartojantis galvos skausmas, virškinimo problemos;
  • Šlapinimosi sutrikimai – per dažnas, sudėtingas, skausmingas šlapinimasis, dažnas ėjimas į tualetą nakties metu;
  • Lytinės funkcijos sutrikimai – sumažėjęs lytinis potraukis, erekcijos problemos;
  • Diskomfortas lytinių organų srityje – maudimas pilvo apačioje, tarpvietėje, kirkšnyse;

Kokius sveikatos sutrikimus galima atpažinti ir suvaldyti tikrinantis prevenciškai?

Prostatos vėžys. Tai pavojinga, ir dažnai negailestinga diagnozė, kurią galima išgirsti ilgai ignoravus organizmo siunčiamus signalus. Kartais piktybiniai prostatos navikai auga labai lėtai, tad ilgą laiką nejaučiami jokie prostatos vėžio požymiai. Vienintelis būdas aptikti ligą ankstyvoje stadijoje – apsilankyti profilaktiniam patikrinimui.

Storosios žarnos vėžys. Dažnai užklumpa 50-metį perkopusius vyrus, vartojančius daug riebaus gyvulinės kilmės maisto, vengiančius fizinio aktyvumo. Taip pat gresia ir vyrams, kurie turi genetinį polinkį šiai ligai. Siekiant apsaugoti savo sveikatą, sulaukus 50-ies, rekomenduojama atlikti kolorektalinio (storosios žarnos vėžio) tyrimus. Kolonoskopijos metu ankstyvoje stadijoje diagnozuotas vėžys gali būti sėkmingai ir gana greitai gydomas.

Gerybinė prostatos hiperplazija. Tai liga, kurios metu padidėja prostata. Jeigu kyla sunkumas šlapinantis, srovė nutrūksta, yra susilpnėjusi, kamuoja nuolat pilnos šlapimo pūslės pojūtis, jaučiate deginimą ar skausmą šlapinantis, keliaujate į tualetą dažniau nei įprastai, didelė tikimybė, kad susiduriate būtent su šia problema. Gerybinė prostatos hiperplazija kamuoja vyresnio amžiaus vyriškius, tad kuo ankstesnė diagnozė, tuo lengviau valdyti šią ligą.

Padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje. Ši būklė didina širdies ligų – infarkto ir insulto – riziką. Vis dažniau tenka girdėti, kad iš pažiūros sveikas ir gana jauno amžiaus vyriškis patyrė širdies smūgį. To galima išvengti, kai reguliariai atliekami kraujo tyrimai. Rekomenduojama juos atlikti nuo 35-erių metų arba netgi anksčiau, jeigu sergate diabetu, skundžiatės padidėjusiu kraujospūdžiu, šeimoje yra sergančių širdies ligomis arba rūkote.

Kviečiame užsiregistruoti gydytojo konsultacijai Pašilaičių šeimos medicinos centre, kur Jūsų laukia išsami konsultacija, visapusiškas gydytojų dėmesys ir ištyrimas pagal prevencines sveikatos programas. Užbėkite grėsmei už akių!


TAPTI PACIENTU